07.08.2006 Tõeline mees ei osta seksi Selline on sõnum, mida soovime edastada Eesti avalikkusele ühe osana 12 Euroopa riiki hõlmavast seksuaalse ekspluateerimise eesmärgil toimuva naistega kaubitsemise vastasest kampaaniast.
Nõudlus seksikaubanduse “toodete” järele kui inimkaubanduse räpast äri käigushoidev faktor on seni jäänud piisava tähelepanuta. Iga mees, kes ostab seksi, aitab sellega kaasa kaasaegsele orjapidamisele.
Tahame oma kampaaniaga panna Eesti mehi, kellel kõigil on ema, enamusel ka õed ja /või tütred, mõtlema selle üle, kas tõelise mehe väärikusega sobib kokku naisekeha ostmine.
Võrdlus seksi ostmise ja loomaaias jahi pidamise vahel on pärit noore Eesti mehe suust, kes sellist käitumist õigeks ei pea. Võtsime selle oma kampaania hüüdlauseks, sest peame võrdlust tabavaks.
Tõepoolest- jahimehe auga ei käi kokku põgenemisvõimaluseta looma mahanottimine. Sama abitus ja väljapääsmatus olukorras on tegelikult ka seksitööstuse ohvriks langenud naised, paistku neid vangis hoidva puuri trellid pealtnäha kuitahes kuldsed.
Loodame oma kampaaniaga panna kasvõi mõned mehed mõtlema selle üle, kas nad ka tegelikult tahavad leppida kaubaga inimsuhete asemel või on nad väärt midagi muud.
Projekt “Preventiivsete meetmete arendamine võitluses seksuaalse ekspluateerimise eesmärgil toimuva inimkaubandusega” haarab 12 Euroopa riiki: Bulgaariat, Kroaatiat, Tšehhit, Eestit, Ungarit, Kosovo/Albaaniat, Lätit, Leedut, Moldovat, Poolat, Venemaad, Serbia-Montenegrot.
Projekti koordineerivad European Women’s Lobby (EWL) ja Coalition Against Trafficking In Women (CATW)
Projekti rahastavad Rootsi ja USA valitsused.
Projekti Eesti poolseks partneriks on Eesti Naisteühenduste Ümarlaud (ENÜ), mille sekretariaadi kohuseid täidab Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus (ENUT).
Projekti koordinaatoriteks on Ilvi Jõe-Cannon, Eha Reitelmann ja Julia Kovalenko.
Projekti eesmärgiks on tegelda puudujääkidega olemasolevates inimkaubanduse vastastes poliitikates ja programmides, keskendudes soolisele võrdõiguslikkusele, nõudlusele ja inimkaubanduse ning prostitutsiooni vahelistele seostele.
Projekti raames:
Arendatakse jätkusuutlikke praktikaid ja strateegiaid eelkõige naiste ja lastega kaubitsemise ja seksuaalse ekspluateerimise ennetamiseks.
Edendatakse soolist võrdõiguslikkust ja kultuurilise ning poliitilise konsensuse loomist, muutmaks õiguslikku raamistikku ja rajamaks adekvaatsed mehhanismid soolise võrdõiguslikkuse saavutamiseks.
Tõstetakse avalikkuse teadlikkust prostitutsiooni ja naiste ning lastega kaubitsemise algpõhjuste alal.
Juhitakse tähelepanu seostele naistevastase vägivalla ja seksitööstuse kaudu toimuva seksuaalse ekspluateerimise normaliseerimise vahel, mis on naiste põhiliste inimõiguste rikkumine ning toodab soolist ebavõrdsust.
Edendatakse preventiivseid ja teadlikkust tõstvaid meetmeid vähendamaks nõudlust seksuaalse ekspluateerimise järele ja võitlemaks inimkaubanduse vastu, keskendudes eriti Rootsi mudelile prostitutsiooni ja inimkaubanduse vastases võitluses.
Astutakse vastu seadusandlikele ja poliitilistele meetmetele, mis on suunatud sekstööstuse, kupeldajate ja bordellide tegevuse legaliseerimisele või prostitutsiooni reguleerimisele, näiteks meditsiinilise kontrolli või maksustamise sisseviimisele.
Eestis toimuvad projekti käigus järgmised tegevused:
Olemasolevate inimkaubandust ja prostitutsiooni puudutava seadusandluse ning poliitikadokumentide kaardistamine.
Lobitöö vajalike seadusemuudatuste ja poliitikadokumentide vastuvõtmiseks.
Seminarid maakondades ja suuremates linnades MTÜde ja avaliku sektori esindajatele, kokku 15 üritust eesti ja vene kogukonnale.
Võrgustiku loomine kohalikest aktivistidest maakondades
Plakatikampaania |