Tegevus 2020
Tegevused 2020
Projekti tegevused 2020
Laste ja lastega perede huvidest lähtuvate ettepanekute tegemine kehtivatesse regulatsioonidesse. Toimib süsteemne huvikaitse.
Vastutaja: ENÜ Sihtasutus
Meie ülesandeks projektis on nii haldus-, tsiviil- kui kriminaalmentlustes lapsesõbraliku õigusemõistmise nõuete praktikasse juurutamise ja laste huve arvestava teenusdisaini eest kõnelemine. Huvikaitsetöösse kaasame erinevate valdkondade eksperte.
Jaanuari lõpus ja veebruari alguses tutvusid projektipartnerid võrdõiguslikkusvolinik Liisa Pakosta arvamusega “Omavalitsused ei tohi oma seisukohtades tugineda piiravatele soostereotüüpidele”. Sellest tekkis idée korraldada naistepäeval konverents, kus
käsitleda emadust ja emade ning laste kaitset.
Konverentsi korraldas ENÜ Sihtasutus koostöös Siseministeeriumiga, osalejate ja esinejate hulgas olid ka projektipartnerite esindajad.
Konverentsi kanti otse üle nii Delfi kui Postimehe portaalis ja seda saab järele vaadata. Konverentsil esinenud jurist Merle Albrant andis oma esinemises voliniku arvamusele omapoolse juriidilise hinnangu. Konverents sai ka hulgaliselt meediakajastust, (sh
arttikkel Naiste tugikeskuste jurist Merle Albrant: vanemal on küll lapsele õigus, aga laps vajab ka kaitset vanema eest Postimehes)
Projektipartnerite esindajad osalesid Siseministeeriumi korraldatud Rahvastiku ja sidusa ühiskonna arengukava 2021-2030 avaseminaril 11.veebruaril.
Aprillis ja mais analüüsisime põhjalikult MTÜ Lapsele vanemad poolt koostatud dokumenti „Laste üleskasvatamise korraldamine lahus elavate vanemate puhul”
II poolaastal oleme järjepidevalt jälginud seadusloome ja poliitikakujundamise protsesse ja andnud omalt poolt sisendit erinevatesse dokumentidesse.
Juba eelmisel aruandeperioodil olime kaasatud Rahvastiku ja sidusa ühiskonna arengukava koostamisse, kus erinevate teenuste ja toetuste arendamisel on vaja järjepidevalt silmas pidada laste huve ja õigusi.
Projektipartnerite esindajad osalesid aktiivselt arengukava programmi Kestlik Eesti tegevuste kavandamiseks sisendi andmisel, samuti osalesime 15. augustil toimunud suurel arenguakva aruteluseminaril.
Projektipartnerid osalesid ka Siseministeeriumi poolt konsulteerimiseks saadetud Rahvastiku ja sidusa ühiskonna arengukava eelnõu kohta arvamuse koostamisel, mis esitati Siseministeeriumile jaanuaris.
Aruandeperioodil arutasime koos projektipartnerite esindajatega laste huvide parema arvestamise vaatepunktist läbi ka ühele partneritest arvamuse avaldamiseks saadetud uue Ohvriabi seaduse eelnõu. Konkreetsed ettepanekud esitas Sotsiaalministeeriumile Eesti Naiste Varjupaikade Liit.
|